Kieślowski w Hiszpanii

Do 24 października 2015 w San Sebastian można oglądać wystawę poświęconą twórczości Krzysztofa Kieślowskiego.

Ekspozycja składa się z kilku części. Pierwsza to: „Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć” – przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi, a współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki filmowej. Wystawa jest wzbogacona o plakaty filmowe wydane na całym świecie do filmów Krzysztofa Kieślowskiego oraz o „Fotografie z miasta Łodzi” wykonane przez reżysera w czasie studiów w Szkole Filmowej w Łodzi.

Wystawa z okazji 10. rocznicy śmierci Kieślowskiego

Muzeum Kinematografii przygotowało ekspozycję poświęconą Krzysztofowi Kieślowskiemu w 2005 roku, dla uczczenia 10. rocznicy śmierci reżysera. Tournée zagraniczne wystawy rozpoczęło się w 2006 roku od prezentacji towarzyszącej Berlinale. Dotychczas oglądała ją publiczność kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Ekspozycja gościła m.in. we Włoszech, Singapurze, Izraelu, Hiszpanii, Turcji, Stanach Zjednoczonych, na Węgrzech, na Litwie i we Francji.

Wystawa ze wsparciem PISF

Wystawa „Krszystof Kieślowski. Ślady i pamięć” powstała we współpracy ze Studiem Filmowym „Tor” oraz Wydawnictwem „Skorpion”. Jest współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Organizatorzy wystawy w Hiszpanii

Organizatorami wystawy poświęconej twórczości Krzysztofa Kieślowskiego w San Sebastian są: Donostia Kultura, Ayuntamiento de San Sebastian, Donostia/San Sebastian DSS2016.EU, Instytut Polski w Madrycie i Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Od Mansardy do Soyera

Schemat organizacyjny Muzeum Kinematografii