VI ŁÓDZKIE SENIORALIA NA FILMOWO

Senioralia to cykl wydarzeń związanych z edukacją, zdrowiem, kulturą, aktywnością fizyczną oraz szeroko pojętym rozwojem osób starszych.

Oferta przygotowana przez Muzeum Kinematografii związana jest z szeroko pojętą tematyką filmową. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń:

🌻 14 maja 2019, godz. 18.00
Dekady Kina Światowego 1919-2019

Cykliczne wydarzenie, w którym wraz z widzami przemierzamy historię kina od roku 1919 do lat współczesnych, prezentując najciekawsze filmy kolejnych dekad. W maju zostanie wyświetlony film z roku 1959 – „Pół żartem, pół serio” w reżyserii Billy’ego Wildera.
bilet 10 zł

🌻 15 maja 2019, godz. 16.00:
Przegląd filmów

W programie film dokumentalny „Stanisław Moniuszko” (1984) w reżyserii Kazimierza Oracza oraz dwa filmy animowane pod tym samym tytułem „Prząśniczka” – Aleksandry Korejwo z 1989 roku oraz Joanny Jasińskiej z 2005.

🌻 16 maja 2019, godz. 12.00:
Marszałek Piłsudski na ekranie

Spotkanie przybliża postać Marszałka Piłsudskiego widzianego z perspektywy kamer i aparatów fotograficznych. Towarzysząca wykładowi prezentacja uwzględnia unikatowe zdigitalizowane zbiory Muzeum Kinematografii w Łodzi.

🌻 21 maja 2019, godz. 16.00
Spotkania z Scheiblerami – Anna Scheibler i jej rezydencja

Spacer po pałacowych wnętrzach przybliży postać Anny z Wernerów Scheiblerowej. Ślad jej obecności jest widoczny w eklektycznych wnętrzach siedziby Muzeum Kinematografii, do dnia dzisiejszego. Odwiedzimy sale reprezentacyjne, zajrzymy też do mniej znanych pomieszczeń i zakamarków, odkrywając historię tego niezwykłego miejsca.

🌻 23 maja 2019, godz. 12.00: Spacer ulicą Moniuszki
Spacer z Muzeum Kinematografii po najbardziej filmowej ulicy Łodzi – ulicy Moniuszki.

Kręcono tu m.in. „Karierę Nikodema Dyzmy” Jacka Bromskiego, „Ziemię obiecaną” oraz „Powidoki” Andrzeja Wajdy, a także serial „Bodo”. Przy niej miała siedzibę słynna kawiarnia Honoratka, miejsce spotkań studentów i wykładowców Szkoły Filmowej.
Zbiórka uczestników o godz. 12.00 przed wejściem do budynku YMCA przy ul. Moniuszki 4A.

Spotkanie z Andrzejem Jakimowskim / Na Bank je lubicie

NOC MUZEÓW 2019 W MUZEUM KINEMATOGRAFII