VI Ogólnopolski Dzień Wolnej Sztuki

Zwolnij w muzeum i zainspiruj się! W sobotę, 23 kwietnia o godz. 12.00 w 80 muzeach i galeriach w 37 miastach Polski odbędzie się szósta edycja muzealnej akcji Dzień Wolnej Sztuki.

Tego dnia przez godzinę muzea pokazują kilka wybranych przez siebie obiektów, a akcja ma wymiar edukacyjny. Przy eksponatach będą stały osoby, które zmotywują gości do samodzielnej refleksji, głębszego zastanowienia się nad dziełem oraz do podjęcia rozmowy o nim.

W Dniu Wolnej Sztuki inspiracją do dyskusji w Muzeum Kinematografii będą trzy unikatowe eksponaty: projektor na kliszę „Bajka”, kostium Poli Negri z filmu „Księżycowe prządki” (reż. James Neilson, 1964) oraz projekt scenograficzny do czołówki filmu „Rękopis znaleziony w Saragossie” (reż. Wojciech Jerzy Has, 1964), autorstwa Jerzego Skarżyńskiego.

kostium negrii projektor bajka rękopis skarzynski

Spotkanie z Barbarą Hollender

Echa Katynia