Noc Muzeów za nami

Trzy i pół tysiąca osób odwiedziło nas w czasie Nocy Muzeów. Zwiedzanie wnętrz pałacu połączone było z projekcjami w kinie i na dziedzińcu.

W trakcie wizyty w Muzeum Kinematografii było można przyjrzeć się z bliska historycznym kamerom, projektorom, stołom montażowym, unikatowemu fotoplastikonowi czy też plakatom do filmów Andrzeja Wajdy. Wielką popularnością cieszył się „Pałac pełen bajek” – wystawa poświęcona bohaterom filmów dla dzieci.

Zdjęcia z Nocy Muzeów 2016

W kinie Kinematograf znalazły się propozycje dla dzieci i dla dorosłych: Animowane filmy z cyklu Pamiętnik Florki: Fasolka, Czas; Janusz Star: Telewizja; Animowane filmy z cyklu Pamiętnik Florki: Teatr, Potworny bałagan; Piotr Szulkin: Dziewcę z ciortem; Krzysztof Zanussi: Komputery; Grzegorz Królikiewicz: Mężczyźni, Licz.

Po zmroku wyświetlaliśmy ponadto na dziedzińcu Łódzką niedzielę Edwarda Pałczyńskiego.

Pyszne jedzenie przygotowało Cafe Muzeum, które codziennie w godzinach pracy Muzeum oferuje lunche, ciasta, napoje. Zachęcaliśmy także do odwiedzania pobliskiej Tubajki.

Kino portugalskie

Sami swoi - spotkanie