Aktualności

Akademia Polskiego Filmu

Od „Pruskiej kultury” z 1908 roku do późniejszych o ponad pół wieku „Niewinnych czarodziei” Andrzeja Wajdy. Akademia Filmu Polskiego startuje 4 kwietnia. Zajęcia – w poniedziałki

Cztery semestry zajęć obejmą 48 wykładów wybitnych filmoznawców z całej Polski i 96 projekcji najważniejszych dzieł polskiego kina.

Szczegółowy program zajęć – tutaj.

Akademia Polskiego Filmu to projekt Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Filmoteki Narodowej mający na celu upowszechnianie wiedzy o polskim kinie. Wykładowcami Akademii są najwybitniejsi filmoznawcy z ośrodków akademickich z całej Polski; wśród nich prof. Tadeusz Lubelski, prof. Marek Hendrykowski, prof. Małgorzata Hendrykowska, prof. Piotr Zwierzchowski, prof. Ewelina Nurczyńska-Fidelska i prof. Tadeusz Szczepański.

W zajęciach Akademii mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani historią polskiego filmu. Jednak dzięki współpracy z Uniwersytetem Łódzkim kurs jest szczególnie ceniony przez studentów tej uczelni, którzy mogą zaliczać Akademię jako zajęcia fakultatywne, objęte punktacją ECTS. Pierwszy semestr zajęć, który potrwa do 27 czerwca, obejmie początkowe dekady rozwoju polskiej kinematografii, od filmów niemych, poprzez przeboje czasów dwudziestolecia międzywojennego, produkcje epoki socrealizmu, a skończywszy na arcydziełach autorów Szkoły Polskiej.

Zajęcia co poniedziałek o godz. 17 w kinie Kinematograf. Karnet na cały semestr zajęć w cenie 120 zł (dla osób kontynuujących uczestnictwo w projekcie 100 zł), bilety na pojedyncze zajęcia 15 zł. Ilość miejsc ograniczona.

——–
Organizatorzy: Filmoteka Narodowa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Muzeum Kinematografii w Łodzi

Partnerzy: Studio KADR, Studio TOR, Studio Zebra, WFDiF, TVP, Uniwersytet Łódzki

Patroni medialni: TVP Łódź, Gazeta Wyborcza, Radio Wawa

Wcześniejszy

Mały Kinematograf wiosną

Następny

Skarby filmowego pałacu