Festiwal Człowiek w Zagrożeniu

Pokazy dokumentów

Wracamy do projekcji zapowiadających Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu. We wrześniu pokażemy dwa filmy: „21 x Nowy Jork”  i „Pierwszy Polak Na Marsie”.

Do Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu zostały jeszcze dwa miesiące, ale już teraz zapraszamy na prologi zapowiadające festiwal.
W niedzielę, 24 września o godz. 18 w Niebostanie (Piotrkowska 17) pokażemy hipnotyzujący film Piotra Stasika 21 x Nowy Jork. Ten wyjątkowy, transowy dokument to 21 opowieści o miłości i samotności w wielkiej metropolii. W zeszłym roku obraz otrzymał nagrodę „Cierpliwe oko im. Kazimierza Karabasza” na Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.
Z kolei w czwartek, 28 września o godz.18 w kinie Kinematograf pokażemy dokument Agnieszki Elbanowskiej Pierwszy Polak Na Marsie. Bohaterem filmu jest pan Kazimierz, który zgłosił się do programu Mars One. Jeśli wygra eliminacje, zostanie pierwszym człowiekiem, który wyląduje na planecie. Zasiedli ją, ale na Ziemię już nie wróci… Film został dofinansowany przez Łódzki Fundusz Filmowy, który w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Projekcja dokumentu będzie zatem okazją do uczczenia dekady ŁFF i dyskusji na temat jego działalności.

Na wszystkie pokazy w ramach Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu wstęp wolny.

Wcześniejszy

Coppola, Allen, Scott... o Bergmanie

Następny

70-lecie polskiej animacji