Aktualności

Bronisław Kaper. Od początku do końca

W czwartek, 28 listopada, godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z reżyserem Andrzejem Krakowskim oraz promocję jego najnowszej książki o Bronisławie Kaperze.


Kim był Bronisław Kaper? Urodzony w Warszawie bohater publikacji był jednym z najzdolniejszych kompozytorów Hollywood i laureatem Oscara (1954) za muzykę do filmu „Lili” w reżyserii Charlesa Waltersa. Jest to pierwsza monografia na świecie, poświęcona temu wybitnemu kompozytorowi, głównie muzyki filmowej i teatralnej. Jego życie to też przekrój historii Hollywoodu.W tle gwiazdy filmowe z prawdziwego zdarzenia, wielcy producenci filmowi, genialny reżyserzy.

Andrzej Krakowski – reżyser, scenarzysta, producent filmowy. W latach 1964-68 studiował na Wydziale Reżyserii PWSTiF w Łodzi. W 1968 wyemigrował z kraju. W latach 1970-71 studiował Produkcję filmową w American Film Institute. Wykładowca w wielu uczelniach w USA (m. in. State University of New York, University of California, The School of Visual Arts w Nowym Jorku, profesor The City College of New York) i Izraelu, opiekun produkcyjny i artystyczny kilkunastu etiud – laureatów nagród Emmy i studenckich Oscarów. Autor książek „Pollywood. Jak stworzyliśmy Hollywood” i „Pollywood. Uciekinierzy w raju”.

wstęp wolny

Wcześniejszy

Pokaz nagrodzonych filmów

Następny

Zakończenie Festiwalu