Archiwum Wystaw

Plakaty do filmów Wajdy w Mińsku

Od 4 listopada w Mikhail Savitsky Art Gallery w Mińsku można oglądać wystawę „Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym”

Ekspozycja przygotowana przez Muzeum Kinematografii we współpracy z Polskim Instytutem w Mińsku. Autorem plakatu promującego wystawę w Mińsku jest Ryszard Kaja.

Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym to wystawa prezentacja twórczość reżysera przez plakaty wydane na całym świecie.

Zgromadzone w Muzeum Kinematografii plakaty, powstałe przy okazji kolejnych premier filmów Andrzeja Wajdy, dla pamiętających pierwsze projekcje mogą być okazją do wspomnień, a towarzysząc premierom filmów Wajdy
w ponad 30 krajach, pokazują wielkie międzynarodowe zainteresowanie jego twórczością.
Plakaty są dokumentem dojrzewania i kolejnych przełomów w twórczości reżysera. Jednocześnie pokazują, jakim językiem wizualnym się posługiwano w czasie ich powstania. Są dokumentem wrażliwości artystycznej czasu, w jakim powstały.

plakat_wajda_minsk
Plakat promujący wystawę w Mińsku. Autor Ryszard Kaja

Wernisaż wystawy:

20161104_160521 20161104_161312 20161104_162534 20161104_162825

Spotkanie z Jerzym Hoffmanem

Przedpremierowy pokaz filmu "Mr Gaga"