Tu Stacja ANIMACJA i Mały Kinematograf

14 kwietnia dzieci zgłębiają tajniki animacji poklatkowej, a 15 kwietnia  tematem przewodnim Małego Kinematografu będą marzenia i sny. Jakie mają kształty i kolory? Czy da się je narysować?

Tu Stacja ANIMACJA – na warsztatach z animacji poklatkowej, uczestnicy w wieku 8 – 13 lat wymyślają fabułę, wycinają, rysują, montują i po czterech godzinach mogą obejrzeć efekty pracy – własny film – na kinowym ekranie. Wrażenia niezapomniane!

W programie Małego Kinematografu:

• Spotkanie z książką Jaś i Janeczka
  • Co mi się śniło i jakie kolory mogą mieć myśli? – zabawy plastyczne
  • Projekcja filmów animowanych z serii Baśni i bajki polskie, 30’ – Kluskowa brama; O drwalu i diable; Serce z piernika

Bilet 12 zł

Rezerwacja miejsc: rezerwacja@kinomuzeum.pl lub tel. 42 203 24 50

***

Mały Kinematograf to spotkania edukacyjne dla najmłodszych, które odbywają się Muzeum Kinematografii w każdą niedzielę w samo południe. Dzieci kręcą własne filmy animowane, wspólnie oglądają, zwiedzają i tworzą: malują, wycinają, wyklejają, kreują przestrzeń. Poznają historię polskiego filmu animowanego. Na dużym ekranie oglądają przygody bohaterów rysunkowych i lalkowych opowieści, m.in. Bolka i Lolka, Smoka Wawelskiego, Pampaliniego, Reksia i wielu innych, a przede wszystkim dobrze się bawią.

1957-2018: Polska i Polacy w filmach zagranicznych studentów

IX PRZEGLĄD FILMOWY ECHA KATYNIA