Aktualności

Spotkanie z Anną Nehrebecką

21 lutego o godzinie 18 spotkaniem z Anną Nehrebecką oraz pokazem Ziemi obiecanej w teżyserii Andrzeja Wajdy zainaugurujemy nowy cykl „Na bank je lubicie”. Wstęp wolny

Anna Nehrebecka jest absolwentką warszawskiej PWST. W 1969 została aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Zagrała liczne role teatralne, filmowe i telewizyjne zarówno z repertuaru klasycznego, jak i współczesnego. Tworzyła programy poetycko-recytatorskie w radiu i telewizji. Cykl ten zapoczątkowany został w latach 70., zawierał m.in. poezje Stanisława Balińskiego, Zofii Bohdanowiczowej, Ryszarda Kiersnowskiego, Beaty Obertyńskiej.

Na ekranie zadebiutowała w 1967 roku w telewizyjnym „Duchu z Canterville” Ewy Petelskiej. Do ważniejszych filmów, w których wystąpiła obok „Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy (rola Anki, narzeczonej Borowieckiego) należą: Chce się żyć w reż. Macieja Pieprzycy, Rodzina Połanieckich w reż. Jana Rybkowskiego, czy Jan Serce w reż. Radosława Piwowarskiego. Telewidzowie pokochali też aktorkę za rolę w serialu Złotopolscy.

 

Więcej o projekcie „Na Bank je lubicie”

PKO Bank Polski – mecenas digitalizacji wielu polskich filmów – w 2019 roku świętuje swoje 100-lecie. Z tej okazji prezentujemy widzom fabuły, które dzięki finansowemu wsparciu Banku zyskały nowe życie. Wyświetlimy je w znakomitej jakości, osiągniętej dzięki przeprowadzonej cyfrowej rekonstrukcji.

Spośród tytułów, których cyfryzację PKO Bank Polski sfinansował, wybraliśmy dziesięć. Listę projekcji skonstruowaliśmy tak, by pokazać polskie kino fabularne w jego najróżniejszych odsłonach. Na start proponujemy „Ziemię obiecaną” dokładnie w 44. rocznicę premiery.

Wszystkie projekcje będą poprzedzone wprowadzeniem. Wstęp jest bezpłatny.

fot. kadr z filmu „Ziemia obiecana”, reż. Andrzej Wajda; fot. Filmoteka Narodowa

Wcześniejszy

Plan zamówień publicznych

Następny

Ważna informacja