Uncategorized

Warsztaty i gry edukacyjne

Tu stacja ANIMACJA!, Ocal seans i Plecak pełen przygód – to nasze propozycje zorganizowanej zabawy dla młodszych zwiedzających.

Warsztaty:

 1. Tu stacja ANIMACJA!

Na warsztatach uczestnicy w wieku 8 – 13 lat wymyślają fabułę, wycinają, rysują, montują, a efekty pracy – własny film – mogą potem oglądać na You Tube’owym kanale Muzeum Kinematografii. Wrażenia niezapomniane!

Gry edukacyjne:

 1. Ocal seans

Przygodowa gra w stylu detektywistycznym.

Pomysł na alternatywne zwiedzanie Muzeum połączone z zabawą i seansem w kinie Kinematograf. Gra pełna niespodzianek, w trakcie której uczestnicy samodzielnie (pod okiem muzealnych edukatorów) zdobywają informacje z zakresu historii sztuki filmowej i filmowej tradycji miasta Łodzi.

Z zapowiedzi gry: „To miało być zwykłe wyjście do kina – spotkanie z koleżankami i kolegami, wspólne oglądanie filmu, ale tym razem coś poszło nie tak jak powinno. Czyżby ktoś celowo próbował zepsuć zabawę? Jednak okazuje się, że nie wszystko stracone. Wystarczy podążać za wskazówkami i wykonać zadania, a seans może być ocalony”.

Propozycja dla dzieci w wieku 7 – 12 lat.

 

 1. Plecak pełen przygód

Uczestnicy zajęć przygotowywać będą bohaterów kultowych polskich bajek animowanych do podróży dookoła świata. Podróżników wybiorą sami spośród Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Smoka Wawelskiego, pingwina Pik-Poka, Koziołka Matołka, Baltazara Gąbki i innych. Skompletują ich ekwipunek i wyprawią w podróż.

Zajęcia w kinie Kinematograf oraz na wystawach „Pałac pełen bajek” i „Latająca maszyna”. Oferta zróżnicowana w zależności od wieku uczestników: dla najmłodszych w wieku 4 – 6 lat; trochę starszych 7 – 9 lat oraz 10 – 12 lat.

Informacje ogólne:

 • gry „Ocal seans” i „Plecak pełen przygód” mają charakter zajęć ruchowych i trwają 60 minut + projekcja. Warsztaty „Tu Stacja ANIMACJA!” trwają 4 godziny;
 • jeżeli istnieje konieczność skrócenia zajęć, prosimy o powiadomienie prowadzącego przed rozpoczęciem spotkania. Nie ma możliwości skrócenia propozycji „Ocal seans”;
 • na grupy, które nie uprzedziły o spóźnieniu, czekamy 20 minut od momentu, gdy zajęcia powinny się rozpocząć. Po upływie tego terminu zajęcia nie odbędą się;
 • liczba uczestników gier nie może przekraczać 25 osób, za wyjątkiem zajęć „Tu Stacja ANIMACJA!”, podczas których maksymalna liczba uczestników to 15 osób;
 • na tę samą godzinę przyjmujemy jedna grupę;
 • w uzasadnionych przypadkach zastrzegamy sobie prawo do odwołania zajęć po wcześniejszym powiadomieniu zamawiającego;
 • ze względu na charakter naszej oferty prosimy nie łączyć warsztatów i gier ze zwiedzaniem.Koszt gier „Ocal seans” i „Plecak pełen przygód” wynosi 15 zł od osoby. Koszt warsztatów „Tu Stacja ANIMACJA” wynosi 30 zł.

Zasady rezerwacji:

 • zajęcia są prowadzone wyłącznie dla grup wcześniej zgłoszonych;
 • aby zamówić zajęcia prosimy o kontakt z kasą Muzeum tel. 42 203 24 50 (w godzinach pracy Muzeum, od wtorku do niedzieli).
  Przy rezerwacji zajęć należy podać nazwę i numer szkoły (instytucji) oraz jej numer telefonu, klasę, liczbę uczestników zajęć oraz dane osoby zamawiającej (imię, nazwisko oraz telefon kontaktowy);
 • rezerwację zajęć należy potwierdzić najpóźniej 3 dni przed planowanymi zajęciami, wysyłając mail (rezerwacja(at)kinomuzeum.pl)
  o treści „Potwierdzam rezerwację warsztatów/gry (tytuł zajęć) w dniu (data zarezerwowanego terminu)”;
 • opiekunowie grup (2 osoby) są zwolnieni z opłat za zajęcia;
 • obecność opiekunów grup podczas zajęć jest obowiązkowa.

 

Wcześniejszy

Przetargi

Następny

Dlaczego 12 na 120? - czyli o kanonach i „listomanii”