Uncategorized

Pałac pełen bajek

Bohaterami wystawy są najbardziej znane postaci z polskich filmów animowanych dla dzieci. To raj dla wszystkich, bez względu na wiek!

Na strychu Pałacu Scheiblera każda ma swój pokój. Można więc wejść do budy Reksia i przysiąść na jego sankach, zajrzeć do igloo Pingwina Pik Poka, a na statku Bolka i Lolka wyposażonym w prawdziwe liny okrętowe i koło ratunkowe każde dziecko może pokręcić kołem sterowym. Dzięki green boxowi zwiedzający mogą wejść do animacji Zaczarowany ołówek, a kilka kroków dalej usiąść w samochodzie Bartoliniego herbu Zielona Pietruszka poszukującego Baltazara Gąbki pod czujnym okiem obserwującego sytuację z balonu szpiega z Krainy Deszczowców. W pokoju Uszatka czeka zaś historyczny Miś z bajki i jego współczesna niemal metrowa replika – przytulanka. Można również zajrzeć do szafy z ubraniami Misia lub posiedzieć na łóżeczku ze słynną piżamką. Natomiast w pełnej kwiatów Dolinie Muminków warto zrobić dzieciom zdjęcie z Muminkami większymi od nich.

Dodatkowo dzieci mogą porysować i powyklejać przy przygotowanym do tego celu stoliku.

Atrakcją jest także zabawa trójwymiarowymi postaciami Pingwina Pik-Poka i Zajączaka – Przyjaciela Misia Uszatka. Program stworzony przez pracowników Politechniki Łódzkiej: dr inż. Rafała Szrajbera, dr inż. Jarosława Andrzejczaka wraz z inż. Jakubem Dziworskim wykorzystuje Rozszerzoną Rzeczywistość, dzięki której kamera zamontowana w komputerze odczytuje trzymane w dłoni prostokątne markery z wizerunkami bajkowych bohaterów. Na ekranie pojawiają się animowane postaci w 3D, które można oglądać ze wszystkich stron oraz sprawić, żeby weszły w interakcję.

Ekspozycja jest opisana po polsku i angielsku, multimedialna, umożliwia poznanie techniki i historii filmu animowanego.

Wystawę dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Łódź, partnerem głównym wystawy jest PKO Bank Polski

MKiDN-01_cmyk (1024x1024)PKO LOGO RGB MIN

Wstęp w godzinach pracy Muzeum.

Na zwiedzanie grupowe prosimy umawiać się pod nr tel. 674 09 57, w. 155 lub e-mailem: rezerwacja(at)kinomuzeum.pl

Wcześniejszy

Nieznane perły polskiego dokumentu

Następny

#Uploading_Holocaust