AktualnościFestiwal Człowiek w Zagrożeniu

Pięć dni z filmem dokumentalnym

22 listopada rozpoczął się 26. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu – najstarszy łódzki festiwal. Festiwal w całości dedykowany filmom dokumentalnym.

W pierwszym dniu zaprosiliśmy na projekcję filmów, spotkania z twórcami, wernisaż wystawy fotografii Zuzy Kolskiej reKONSTRUKCJA i galę otwarcia.

Festiwal potrwa do soboty, 26 listopada. W ciągu pięciu dni pokażemy 30 filmów i reportaży zakwalifikowanych do konkursu Festiwalu. Zaprosimy także na pokazy specjalne – zaprezentujemy 31 tytułów. Ważnym elementem Festiwalu są spotkania z twórcami, którzy licznie zapowiedzieli się na tegorocznym Festiwalu.

W niedzielę, 27 listopada w Kinematografie pokażemy filmy nagrodzone w tym roku.

Organizowany przez Muzeum Kinematografii w Łodzi Festiwal koncentruje się na najciekawszych filmach dokumentalnych o zagrożeniach stojących przez współczesnym człowiekiem. Chcemy propagować otwartość na drugiego człowieka i pozytywne postrzeganie inności. Zachęcamy widzów do refleksji nad przyszłością każdego z nas i otaczającego nas świata.

Grażyna Błęcka – Kolska i Jan Jakub Kolski na wernisażu wystawy

reKONSTRUKCJA. Post mortem.