Archiwum Wystaw

Muzealne plakaty na wystawie w Meksyku

Od 6 do 21 marca 2018 w Meksyku, w Cinateca Nacional trwa Retrospektywa Filmów Andrzeja Wajdy. Pokazom filmów towarzyszy wystawa plakatów udostępnionych przez nasze Muzeum.

W rocznicę urodzin mistrza, 6 marca o godz. 20, odbędzie się oficjalne otwarcie przeglądu filmów. W czasie premierowego pokazu meksykańscy widzowie zobaczą „Powidoki” – ostatnie dzieło Wajdy z 2016 roku. W marcu w Cinateca Nacional będzie można obejrzeć najważniejsze filmy mistrza, począwszy od „Kanału” poprzez „Ziemię obiecaną”, „Człowieka z marmuru” aż po „Katyń” i „Wałęsę. Człowieka z nadziei”. Obok filmów fabularnych, w Cinatece pokazane zostaną także dokumenty Wajdy: „Polskiej Kroniki Filmowej: Nowa premiera”, „Idę do słońca” i „Zaproszenie do wnętrza”.

Retrospektywie towarzyszą dwie wystawy. Szczególnie ważna jest dla nas wystawa „Plakaty do filmów Andrzeja Wajdy”. Plakaty z całego świata zostały udostępnione przez nasze Muzeum. Druga wystawa to wybór ilustracji z kolekcji Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Organizatorami Retrospektywy są: Ambasada RP w Meksyku, Cineteca Nacional i Ella Films.

Wernisaż wystawy – zdjęcia: Ella Films

Jerzy Kawalerowicz - wystawa w Bratysławie