Aktualności

Premiera „Pamiętników Florki”

Razem ze Studiem Filmowym Anima-Pol, w czwartek 2 lutego o godz. 11 zapraszamy na premierowy pokaz nowych odcinków serialu „Pamiętnik Florki”. 

Jak to się dzieje, że czasami budzimy się smutni bez wyraźnego powodu, a w ciągu dnia smutek ten niespodziewanie zamienia się w niepohamowaną radość? To jedno z wielu pytań, na które odpowiedzi będzie poszukiwać mała ryjówka, główna bohaterka wyprodukowanego w Łodzi serialu Pamiętnik Florki.

Pamiętnik Florki to mądra i pouczająca propozycja dla młodych widzów, oparta na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel (Florka. Z pamiętnika Ryjówki, Florka. Listy do Józefiny, Florka. Listy do Babci). Serial pokazuje świat z perspektywy kilkuletniej, małej ryjówki Florentyny, która jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków – nie zawsze słusznych, ale za każdym razem odkrywczych.

W nowych odcinkach Florka próbuje zrozumieć, nazwać i wyrazić swoje, często niejednoznaczne lub wręcz sprzeczne emocje, uczy dzielić się uczuciami pozytywnymi i dawać sobie radę z tymi trudniejszymi, jak złość, smutek czy rozczarowanie.

Pamiętnik Florki charakteryzuje wnikliwa umiejętność obserwowania świata oraz realizm codziennych dziecięcych problemów i społecznych relacji ukazany z lekkością, ciepłem i poczuciem humoru. Urok głównej bohaterki polega na jej dziecięcej dociekliwości i mądrości, która uświadamia, jak niepotrzebnie dorośli komplikują proste rzeczy. Oglądając serial widzowie szybko przekonują się, że świat ryjówek jest uderzająco podobny do świata ludzi i można się w nim przejrzeć jak w zwierciadle.

Serial Pamiętnik Florki wyprodukowało Studio Filmowe Anima-Pol.

Wstęp wolny. Ze względu na duże zainteresowanie i ograniczoną ilość miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: tel. 42 203 24 50.

animapol

Wcześniejszy

ORŁY 2017. Piotr Dumała w Muzeum

Następny

Prolog 27. Festiwalu Człowiek w Zagrożeniu