Uncategorized

Spacery

Imperium Króla Bawełny

Osoby zainteresowane historią naszego Miasta zapraszamy do udziału w spacerze po Księżym Młynie. Przewodnik z Muzeum Kinematografii w Łodzi oprowadza, pokazuje i opowiada o najciekawszych fragmentach dawnego imperium Scheiblerów: pałacu Anny i Karola Scheiblerów, Parku Źródliska, Księżym Młynie. Przybliża historię osiedla scheiblerowskich famuł, fabryk, remizy strażackiej.

Spacer trwa około 1,5 godziny. Prowadzenie Tomasz Helbik

Udział: 10 zł bilet normalny, 7 zł bilet ulgowy


Filmowa Targowa 

Wielu ulicom w Łodzi można przypisać przydomek  filmowa. Ulica Łąkowa z Wytwórnią Filmów Fabularnych, ulice Moniuszki i Roosevelta chętnie wykorzystywane przez filmowców czy wreszcie Targowa, która pretenduje do najbardziej filmowej ulicy miasta.

Zapraszamy na opowieść o instytucjach takich jak Szkoła Filmowa, Muzeum Kinematografii, EC1, Studio Małych Form Filmowych Se-Ma-For czy Miejski Kinematograf Oświatowy, o budynkach i plenerach filmowych oraz ludziach z branży filmowej. Wśród nich są Roman Polański, Krzysztof Kieślowski, Andrzej Wajda, Zbigniew Zamachowski, Cezary Pazura, Zbigniew Rybczyński. Ulica Targowa od Beczek Grohmana do Dworca Łódź Fabryczna to fascynująca historia Łodzi Filmowej wczoraj i dziś.

Spacer trwa około 1,5 godziny. Prowadzenie Tomasz Helbik

Udział: 10 zł bilet normalny, 7 zł bilet ulgowy


Kultowa Filmówka

Nieopodal Muzeum Kinematografii, na ulicy Targowej, jest jedna z najstarszych i najlepszych w świecie szkół kształcących filmowców. Szkoła Filmowa w Łodzi kształci reżyserów, operatorów, animatorów, fotografików, scenarzystów, montażystów, kierowników produkcji filmowej i telewizyjnej oraz aktorów. Rektorat uczelni mieści się w fabrykanckim pałacyku Oscara Kona. To w tym budynku znajdują się najsłynniejsze łódzkie schody, na których siadali Roman Polański, Krzysztof Kieślowski czy Andrzej Wajda. Zdjęcie w tym miejscu to pamiątka obowiązkowa. Spacer po Szkole Filmowej poprzedza pokaz etiud szkolnych wybitnych absolwentów: Romana Polańskiego „Dwaj ludzie z szafą” oraz Krzysztofa Kieślowskiego „Urząd”.

Spacer trwa około 1,5 godziny. Prowadzenie Dominika Pawlak

Udział: 12 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy


Spacery organizowane są dla grup od 5 do 45 osób.

Miejsce zbiórki: wejście do Muzeum Kinematografii w Łodzi, plac Zwycięstwa 1.

Spacery nie odbywają się w przypadku złej pogody (deszcz, porywisty wiatr).

Rezerwacja terminu i informacja: tel. 42 203 24 50,  rezerwacja@kinomuzeum.pl

Wcześniejszy

Szkoła i przedszkole

Następny

Warsztaty