Aktualności

Spotkania z Scheiblerami

Z okazji przypadającej 1 września 2019 roku 199. rocznicy urodzin Karola Wilhelma Scheiblera, pragniemy przybliżyć początki działalności tego fabrykanta na terenie Miasta Łodzi.


Elżbieta Pędziwiatr, znana łódzka przewodniczka, działająca w Fundacji na Rzecz Ratowania Kaplicy Scheiblera oraz Tomasz Helbik z Muzeum Kinematografii, zapraszają na wspólny, pierwszy tego typu spacer po „Centrali” oraz okolicach historycznego Wodnego Rynku – miejscach związanych z powstaniem imperium Króla Bawełny.

Będzie to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć miejsca mniej znane od Księżego Młyna i posłuchać o historii nestora rodu i okolicznościach, w jakich pojawił się w Łodzi oraz rozpoczął swoją włókienniczą karierę.

Odwiedzimy okolice pałacu, pierwszej scheiblerowskiej przędzalni, najstarszych famuł. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich pasjonatów dziejów dawnej Łodzi oraz osoby zainteresowane historią naszego miasta.

Zbiórka 1 września 2019 r. o godz. 17:00 pod Pałacem Scheiblerów (Muzeum Kinematografii w Łodzi) przy pl. Zwycięstwa 1. Wstęp wolny.

W czasie spaceru będzie prowadzona kwesta na wsparcie działań Fundacji na rzecz Ratowania Kaplicy Karola Wilhelma Scheiblera.

Wcześniejszy

Mały Kinematograf

Następny