Spotkania z Scheiblerami: Szpital przy Milionowej

15 marca o godz. 17 zapraszamy na wykład dr. n. med. Aleksandra Niewodniczego:”Szpital przy ul. Milionowej. Historia i współczesność” w ramach cyklu  cyklu „Spotkania z Scheiblerami”.

Zarząd Warszawskiej Wystawy Higienicznej w 1887 roku przyznał Towarzystwu Akcyjnemu pod firmą K. Scheibler w Łodzi. Dyplom uznania pierwszej klasy za szpital szkołę, domy dla robotników i staranie o polepszenie bytu robotników. Pierwszy w Łodzi i trzeci w Królestwie Polskim szpital dla robotników przetrwał do dziś i nadal służy mieszkańcom miasta. Kolejne Spotkanie z Scheiblerami poświęcone będzie dziejom tej placówki.
Aleksander Niewodniczy (1941). Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi (1965). Doktorat w zakresie medycyny (1974). Specjalista w dziedzinie neurologii (1973). Adiunkt w Klinice Neurologii (1977-1990) a następnie Ordynator Oddziału Neurologii III Szpitala Miejskiego im. dr. Karola Jonschera w Łodzi. W latach 1991-1999 Specjalista Wojewódzki ds. Neurologii dla Województwa Łódzkiego. Autor i współautor ponad 120 prac oraz doniesień naukowych. Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Założyciel Towarzystwa Przyjaciół Szpitala im. dr. Karola Jonschera.

Pola Negri

Jerzy Kawalerowicz - wystawa w Bratysławie