Take the Ball, Pass the Ball

reżyseria: Duncan McMath (2018) Wielka Brytania

109’ /dokument/

Film z polskimi i angielskimi napisami / Polish and English subtitles

Przez cztery niezwykłe lata Barca pod wodzą Pepa Guardioli prezentowała najlepszy futbol w historii, uwodząc fanów na całym świecie. W wyjątkowej relacji z wydarzeń z lat 2008–2012, gracze ujawniają szczegóły rywalizacji Mourinho – Guardiola, mówią o emocjach towarzyszących walce Abidala z nowotworem oraz opowiadają o tym, jak Messi – najlepszy piłkarz świata – prawie nie podołał wyzwaniu. Mówią też o unikalnej taktyce zespołu, o swoim życiu pod Guardiolą, przypominającym jazdę kolejką górską oraz o radości z bycia częścią najwspanialszego zespołu na świecie.

For four explosive years Pep Guardiola‘s Barça produced the greatest football in history, seducing fans around the world. In this exclusive, first-hand account of events between 2008 and 2012, the players themselves reveal the tension of the bitter Mourinho–Guardiola rivalry, the emotion of Abidal’s fightback against cancer and how Messi, the best footballer the world has ever seen, nearly didn’t make it. They also explain the team’s unique tactics, the roller- coaster experience of life under Guardiola and relive the unrivalled success they enjoyed as part of the greatest team in the world.

Projekcje / Screenings:

— kino Kinematograf, Muzeum Kinematografii w Łodzi, pl. Zwycięstwa 1