O Krzysztofie Kieślowskim. Wystawy i seanse

W niedzielę 13 marca 2016 roku minęła 20. rocznica śmierci Krzysztofa Kieślowskiego. Muzeum Kinematografii zaprasza na trzy wystawy poświęcone Artyście, które pokazujemy w trzech miejscach w Łodzi.

W Muzeum Kinematografii prezentujemy wystawę „Krzysztof Kieślowski. Fotografie z miasta Łodzi”.
W niedzielę 13 marca w naszym kinie Kinematograf pokazaliśmy dokument Still Alive. Film o Krzysztofie Kieślowskim w reżyserii Marii Zmarz-Koczanowicz oraz filmy krótkometrażowe, a także Przypadek w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego.

W Manufakturze na I pietrze można oglądać wystawę „Krzysztof Kieślowski – Ślady i pamięć”. To ekspozycja pokazywana wcześniej w kraju i za granicą, dokumentująca drogę życiową i artystyczną twórcy Trzech kolorów, Dekalogu i Podwójnego życia Weroniki.

W Sukcesji warto zobaczyć wystawę polskich i zagranicznych plakatów do filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Ekspozycje poświęcone Krzysztofowi Kieślowskiemu przygotowały: Barbara Kurowska i Krystyna Zamysłowska.

Afganistan 2014 – II (2014), Włochy ;52’

Nie dla ciebie ten kraj (2011), Afganistan; 24’