Aktualności

Arktyka Włodzimierza Puchalskiego

We wtorek, 28 listopada o godz. 18 zapraszamy na pokaz zrekonstruowanych cyfrowo filmów krótkometrażowych Włodzimierza Puchalskiego. Naszymi gośćmi będą: Tomasz Ogrodowczyk i Józef Romasz.

Na pokaz filmów Puchalskiego o Arktyce zapraszamy wspólnie z Wytwórnią Filmów Oświatowych. W Kinematografie pokażemy: „Wśród gór i dolin Arktyki”, „W tundrach Arktyki”, „Śpiewające góry”, „Wyspa piór i puchu” oraz „Kwitnąca Arktyka”.

Projekcji będzie towarzyszyło spotkanie z Tomaszem Ogrodowczykiem i Józefem Romaszem, które poprowadzi dr Krzysztof Jajko.

Tomasz Ogrodowczyk to pasjonat przyrody, absolwent poznańskiej Akademii Rolniczej i łódzkiej Szkoły Filmowej. Tworzy wspaniałe filmy przyrodnicze, nagrywa dźwięki przyrody, fotografuje. Jest także autorem książki „Werki Włodzimierza Puchalskiego”.

Józef Romasz to również absolwent (a obecnie wykładowca) Wydziału Operatorskiego łódzkiej Szkoły Filmowej. Jest autorem zdjęć w filmie dokumentalnym „Żywot chruścika” Zbigniewa Bączyńskiego i Moniki Zawadzkiej.
wstęp wolny

Wcześniejszy

27. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu

Następny

Kolejne Rozmowy o HollyŁodzi