WARSZTATY STOP STALKING
W sobotę 24 listopada o godzinie 14.00, w przeddzień Światowego Dnia Przeciwko Przemocy, zapraszamy na warsztaty STOP STALKING w ART INKUBATORZE w Fabryce Sztuki przy ul. Tymienieckiego 3.
Inicjatywa społeczna, non profit, zorganizowana przez Katarzyną Dacyszyn, była ofiarę stalkera, która prawie straciła życie, z rąk swojego oprawcy, w głośnym ataku w sądzie w sierpniu 2016 roku.
Celem wydarzenia jest uświadomienie czym jest stalking, jak groźny może być, jak rozpoznać stalking, jak się przed nim chronić, jak postępować kiedy do niego dochodzi, jak szukać pomocy? Wydarzenie odbędzie się celowo w przeddzień Światowego Dnia Przeciwko Przemocy i traktowane jest przez organizatorkę Katarzynę Dacyszyn jako głośny społeczny sprzeciw dla przemocy, obsesji i nienawiści.
Wydarzenie współtworzenie jest przy okazji Festiwalu Filmowego „Człowiek w zagrożeniu”.
Program wydarzenia społecznego STOP STALKING.
14.00 Katarzyna Dacyszyn otwarcie wydarzenia.
Opowiem moją historię. Opowiem dlaczego postanowiłam zorganizować akcję Stop Stalking i przedstawię prelegentów.
14.15 emisja krótkiego filmu dokumentalnego TVN o stalkingu. ok.20min,
15.00 wystąpienie Pani Jagny Piwowarskiej prawniczki, która przedstawi definicję stalkingu wg polskiego prawa, opowie co należy zrobić, będąc dotkniętym stalkingiem, jakie przysługują nam prawa, jakie mamy narzędzia, czym możemy się bronić?
15.30 wystąpienie pana Adama Straszewicza- psychologa kryminalnego, który przedstawi profil psychologiczny stalkera, opowie czym się kieruje stalker, jak należy lub nie należy reagować, przedstawi sytuację psychiczną ofiary i poradzi jak radzić sobie z nękaniem, jak groźne może być, jaki ma wpływ na ofiarę, gdzie szukać pomocy?
16.00 krótka przerwa
16.10 Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej opowiedzą czym są dowody obciążające w przypadku zgłaszania naruszenia prawa w oparciu o art.190a kk, 107 kw, jak zbierać materiał dowodowy, co należy, czego nie należy robić, w jaki sposób złożyć zeznania aby zostać właściwie zrozumianym i doprowadzić do wszczęcia postępowania, na co zwrócić uwagę. A także jak wygląda procedura dochodzeniowa, ile trwa, jakie są jej etapy.
17.00 Kurs samoobrony dla kobiet prowadzony przez Elinę Tonevę pierwszą w Polsce kobietę-instruktorkę walki wręcz w technice Krav Maga. Podczas zajęć na macie, będzie można nauczyć się rozpoznawać i unikać zagrożeń, a także reagować w zagrożeniu bezpośrednim. Na trening samoobrony zalecamy wygodny strój oraz obuwie na płaskiej podeszwie, najlepiej sportowe.
Przez cały czas wydarzenia, funkcjonariusze Wojewódzkiej Komendy w Łodzi, będą służyć indywidualną poradą, w ustronnym komfortowym miejscu, gdzie ofiara przestępstwa, będzie mogła przedstawić swoją historię i uzyskać pomoc i poradę.
Wstęp bezpłatny