Uncategorized

Seanse filmowe

Na specjalne zamówienie szkół organizujemy seanse filmowe. Uczniów zapraszamy do sali Kinematografu po remoncie: przywitają Was nowe fotele, odświeżone wnętrza, świetna jakość obrazu i dźwięku. W odróżnieniu od kin komercyjnych, wyświetlamy także klasyczne arcydzieła polskiego i światowego kina, animacje oraz filmy dokumentalne. Projekcje mogą się odbywać z użyciem rzutnika cyfrowego, ale również – tylko i wyłącznie w Muzeum Kinematografii – z klasycznego projektora Ernemann na taśmę światłoczułą 35 mm.

Przed seansem odbędzie się wprowadzenie tematyczne, przeprowadzone przez specjalistę filmologa, a spotkanie z filmem możemy zakończyć dyskusją o obejrzanym obrazie.

 

W Kinematografie można oglądać najnowsze produkcje, jak:

„Legiony” (2019), reżyseria: Dariusz Gajewski

Uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich.

„Sala samobójców. Hejter” (2019), reżyseria: Jan Komasa

Druga część debiutanckiego filmu autora „Miasta 44”, której bohaterem jest Tomek, student prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Mimo że za plagiat wyrzucono go ze studiów, chłopak wciąż przyjmuje pomoc finansową od państwa Krauskich, skrycie podkochując się w ich córce Gabi. Kiedy wszystko wychodzi na jaw, postanawia zemścić się na nich, wykorzystując do tego nowe technologie.

 „Obywatel Jones” (2019), reżyseria: Agnieszka Holland

Walijski dziennikarz Gareth Jones należał do nielicznych obcokrajowców, którzy byli świadkami wielkiego głodu na Ukrainie. Po powrocie do Londynu Jones pisze artykuł o zaobserwowanych na terenie Związku Radzieckiego potwornościach. Publikacja jest wyciszana, a jej autentyczność podważana przez zachodnich dziennikarzy, pozostających pod wpływem Kremla. Pomimo śmiertelnych pogróżek, Gareth nie ustaje w walce o prawdę.

„Ból i blask” (2019), reżyseria: Pedro Almodóvar

Najnowszy obraz mistrza kina z udziałem gwiazd kina: Penelope Cruz i Antonio Banderasa. Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości.

„Piłsudski” (2019), reżyseria: Michał Rosa

Filmowa biografia Józefa Piłsudskiego, poświęcona jego walce o odzyskanie niepodległej Polski w latach 1901–1914. Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego.  Przez niektórych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę.

 

Bilet na seans filmowy dla grup zorganizowanych: 12 – 15 zł.

Wcześniejszy

Lekcje muzealne

Następny

Kino Grzegorza Królikiewicza