12 filmów na 120-lecie kina

Zachęcamy wszystkie osoby, które profesjonalnie zajmują się kinem, do wypełnienia ankiety, dzięki której autorzy projektu „12 filmów na 120-lecie kina” chcą się dowiedzieć, które polskie i światowe filmy są – Państwa zdaniem – najlepsze.

A także, które cieszą się największym uznaniem konkretnych osób i grup zawodowych tworzących filmy, poddających je krytycznej analizie, organizujących dystrybucję etc.

Wyniki ankiety, opracowane przez filmoznawców z UŁ, ogłoszone zostaną 28 grudnia 2015 roku – w 120. rocznicę pierwszej publicznej projekcji filmowej.

Ze strony Muzeum Kinematografii projekt koordynuje Jakub Wiewiórski, tel. 510 146 883 lub 42 674 09 57. Ze strony Uniwersytetu Łódzkiego – pomysłodawca ankiety dr Konrad Klejsa.

Proszę o odesłanie ankiety do 3 listopada 2015 roku na adres mailowy:jakub.wiewiorski@kinomuzeum.eu

Pobierz ankietę

Książka o łódzkich kinach