15. Święto Niemego Kina | Pola Negri

Główną bohaterką tegorocznej edycji Święta Niemego Kina będzie ikona filmu przedwojennego – Pola Negri, czyli urodzona w Polsce Barbara Apolonia Chałupiec.

Przygotowaną przez Muzeum Kinematografii wystawę biograficzną Poli Negri można oglądać w Kinie Iluzjon i siedzibie FINA i  przy ulicy Wałbrzyskiej 3/5 na warszawskim Służewie w dniach 19-22 kwietnia. Eksponaty dokumentujące życie i twórczość Poli Negri pochodzą z całego świata. Wśród nich znalazły się między innymi plakaty, programy filmowe, kartki pocztowe z filmowymi wcieleniami Poli, kadry z filmów, a nawet reprodukcje portretów z opakowań ekskluzywnych czekoladek.

Wystawa towarzyszy 15 edycji Festiwalu Niemego Kina, którego organizatorem jest: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny. Od 19 do 22 kwietnia będzie można zobaczyć filmy z epoki kina niemego z akompaniamentem muzyki na żywo, posłuchać przedwojennych szlagierów między innymi Mieczysława Fogga czy Wiery Gran, oraz spróbować swoich sił na potańcówce z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną.

Więcej: www.swietoniemegokina.pl

Pola Negri

Miloš Forman

Kino bułgarskie - pokaz filmu i spotkanie