181. urodziny Anny Scheiblerowej

3 grudnia obchodzimy 181. urodziny Anny Scheiblerowej. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do Muzeum na spacer po pałacu, konkurs i wyjątkowe przedstawienie teatralne.

Od 2010 r. pielęgnujemy pamięć o Annie Scheibler i staramy się popularyzować wiedzę o tej niezwykłej przedstawicielce łódzkiej burżuazji. Urodziny to świetna okazja do tego, by nieco bliżej poznać postać Anny, żony Karola Scheiblera – „króla bawełny”, w którego Pałacu mieści się obecnie Muzeum Kinematografii.

W tym roku obchody organizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 29 im. Jana Kochanowskiego w Łodzi. Uczniowie przygotowali specjalny spektakl poświęcony naszej jublitace pt. „Spotkanie”. Oczywiście w programie nie mogło zabraknąć spaceru po rezydencji Anny Scheibler. Nasi najmłodsi przewodnicy muzealni pokażą wspaniałe wnętrza pałacu i opowiedzą o fabrykanckim życiu jego właścicieli. Na deser – konkurs! Czy wiecie wszystko o rodzinie Scheiblerów? Spróbujcie sił w naszym urodzinowym quizie!

Zapraszamy w niedzielę, 3 grudnia o godz. 15 do Muzeum Kinematografii.

Krzysztof Kieślowski w Wiedniu

Frida i Diego. Niech żyje życie!