Coppola, Allen, Scott… o Bergmanie

Na ostatni pokaz dokumentu „Więcej niż Bergman” w reżyserii Jane Magnusson i  Hynka Pallasa zapraszamy w sobotę, 30 września o godz. 16.

Wybitni reżyserzy – Francis Ford Coppola, Woody Allen, Ridley Scott, Michael Haneke, Ang Lee, Martin Scorsese, Lars von Trier, Takeshi Kitano, Wes Anderson, Tomas Alfredson, Zhang Yimou, Harriet Andersson, John Landis, Isabella Rossellini i Robert De Niro – mówią w filmie o Reżyserze. A zdanie, które wypowiada po przybyciu na wyspę Fårö Alejandro González Iñárritu: – Gdyby kino było religią, to miejsce byłoby Mekką albo Watykanem – obrazuje, jak ważny jest Bergman, jego dzieła, a także jego prywatna przestrzeń dla ludzi kina.

Film dokumentalny Trespassing Bergman / Więcej niż Bergman (reż. Jane Magnusson, Hynek Pallas) był prezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2013 roku. Twórcy zabierają widzów na wyspę Fårö, gdzie od lat 60. stoi dom Ingmara Bergmana – podłużny budynek położony niedaleko plaży, na której rozgrywa się akcja Persony i Godziny wilków.

Wstęp wolny. Prosimy o rezerwowanie miejsc pod nr tel. 42 203 24 50 lub mailowo: rezerwacja@kinomuzeum.pl

Pokazy, które towarzyszą naszej nowej wystawie „Zwierciadło Bergmana”, odbywają się dzięki uprzejmości Ambasady Szwecji w Polsce.

Zwierciadło Bergmana

Jesteśmy na Festiwalu w Gdyni