Taniec i film

W majowe wtorki, wspólnie z Teatrem Wielkim w Łodzi zaprosiliśmy do Kinematografu na projekcję filmów, których tematem był taniec.

Pokazy towarzyszyły XXIV Łódzkim Spotkaniom Baletowym organizowanym przez Teatr Wielki w Łodzi. Od pierwszej edycji w 1968 roku na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi gościły wszystkie najbardziej liczące się na świecie zespoły baletowe, a same Łódzkie Spotkania Baletowe stały się wyjątkowym forum konfrontacji tego, co w sztuce baletu i teatru tańca najwartościowsze, aktualne i godne odnotowania.
Tegoroczny program został skonstruowany tak, by kontynuować ideę otwartości na to, co nowe i ważne w sztuce tańca przy zachowaniu pamięci o wielkiej klasyce baletowej. Na scenie Teatru Wielkiego zobaczymy English National Ballet z Wielkiej Brytanii z dwoma spektaklami, kubański zespół Acosta Danza, Akram Khan Company z Wielkiej Brytanii, BeijingDance/LDTX z Pekinu i RUBBERBANDance Group z Montrealu. Festiwal zwieńczy premiera Teatru Wielkiego w Łodzi – Spartakus Arama Chaczaturiana w choreografii Emila Wesołowskiego.

Łódzkie Spotkania Baletowe filmowo
Kino Kinematograf