AktualnościGoście muzeum

Sławomir Grünberg w Muzeum Kinematografii

W sobotę, 12 listopada zaprosiliśmy na pokaz filmu „Nie płacz, kiedy odjadę” i spotkanie z reżyserem Sławomirem Grünbergiem.

Comiesięczne spotkania z dokumentem są wprowadzeniem do 26. Festiwalu Mediów „Człowiek w Zagrożeniu” (22-26 listopada). Pokaz filmu Sławomira Grünberga miał miejsce w ramach trzeciego, ostatniego prologu Festiwalu.

Tytuł Nie płacz, kiedy odjadę nawiązuje do przeboju, który w latach 60. rozsławił włoski gwiazdor, Marino Marini. Słowa napisała Wanda Sieradzka – kobieta, która przeżyła warszawskie getto i cudem ocalała z Holokaustu.
W filmie, laureat nagrody EMMY Sławomir Grünberg  przedstawia niezwykłe losy Wandy Sieradzkiej. Kreśli fascynujący portret psychologiczny, pozwalając by o Wandzie opowiedzieli jej znajomi, przyjaciele i syn, Zygmunt.
W ścieżce dźwiękowej usłyszymy niezapomniane szlagiery polskiej muzyki.

Po seansie dyskusję na temat filmu z udziałem reżysera prowadziła Anna Michalska.

_u9p4426

Spotkanie z Wojciechem Smarzowskim