Spacer po imperium króla bawełny

W sobotę, 27 lipca, o godzinie 10.00 zapraszamy na „Spacer po imperium króla bawełny”. Poznamy miejsca, które tworzyły imperium Karola Scheiblera.

Osoby zainteresowane historią naszego miasta zapraszamy do udziału w spacerze po Księżym Młynie. Tomasz Helbik z Działu Edukacji i Kultury Filmowej Muzeum Kinematografii w Łodzi oprowadzi, pokaże i opowie o najciekawszych fragmentach dawnego imperium Scheiblerów: pałac Anny i Karola Scheiblerów, Park Źródliska, Księży Młyn. Przybliży również historię osiedla scheiblerowskich famuł, fabryk, remizy strażackiej. Spacer zakończy się pod Muzeum Pałac Herbsta.

Miejsce zbiórki: Muzeum Kinematografii w Łodzi (dawny pałac Anny i Karola Scheiblerów).Ilość miejsc ograniczona!

rezerwacje: tel. 42 203 24 50 lub w kasie Muzeum

Ostatni weekend