Aktualności

W drodze

W sobotę, 14 grudnia, o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie podsumowujące cykl warsztatów fotograficznych, które odbyły się w ramach obchodów 100-lecia województwa łódzkiego.


Rozmowę z Bartłomiejem Talagą i Piotrem Zbierskim, którzy byli odpowiedzialni za przebieg warsztatów, poprowadzi Franek Ammer.

WQ49+7R oznacza miejsce spotkania 8 różnorodnych postaw twórczych ze Szkoły Filmowej w Łodzi, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Artystycznego z Poznania. Między 12 a 15 września dyskutowaliśmy o fotografii, prezentowaliśmy najciekawsze projekty, w kontekście rozwoju dalszej artystycznej drogi wymienialiśmy się doświadczeniem widzenia i odczuwania. Na terenie Województwa Łódzkiego każdy z nas szukał „miejsca i tematu” dla siebie. Niektórzy intensywnie podróżowali, odwiedzając zaplanowane miejsca, inni woleli się zgubić i szukać na peryferiach. Droga to nie zawsze podróż z punktu A do B, według trasy jaką podpowiada głos z telefonu. To często myśli odbijane jedna od drugiej lub podążanie za wstającym księżycem w noc pełni.

Marcela Paniak, jedna z uczestniczek warsztatów i prezentowanej wystawy, tak skomentowała tytuł: „WQ49+7R to abstrakcyjna nazwa, która pasuje do naszej różnorodności, a jak wiadomo, że tyczy się mapy, to kojarzy się z drogą i ludźmi. System Open Location Code dzieli mapę na fragmenty, z których składa się cały nasz glob. Czyli jak my – wszyscy jesteśmy inni, a jednak razem rozmawiamy o sztuce i fotografii”.
W wystawie biorą udział: Jaga Bjeńkova, Magda Pacek, Aneta Potaś, Agata Puławska, Dawid Szablewski, Marta Zając-Krysiak i Aleksandra Wysokińska. Warsztaty poprowadzili i w wystawie doradzili Bartłomiej Talaga i Piotr Zbierski. Wszystko stało się możliwe dzięki wsparciu Marszałka Województwa Łódzkiego w roku obchodów stulecia województwa, Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół PWSFTviT oraz Szkole Filmowej w Łodzi; za wszystko serdecznie dziękujemy.

 

WSTĘP WOLNY

Wcześniejszy

Partnerzy 29. Festiwalu Mediów

Następny

Aparat OKO