Witold Sobociński – zwiedzanie z kuratorami

W niedzielę 8 listopada zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Witold Sobociński. Wizualna ciągłość obrazu. O godz. 12 i 13 kuratorzy – Piotr Kulesza i Łukasz Grygiel – zabiorą Państwa w świat filmów i osobistych wspomnień wspaniałego autora zdjęć filmowych.

Sobociński pracował między innymi przy takich filmach jak Ręce do góry Jerzego Skolimowskiego, Wesele Ziemia obiecana Andrzeja Wajdy, Sanatorium pod Klepsydrą Wojciecha Jerzego Hasa, Frantic i Piraci Romana Polańskiego czy Był jazz Feliksa Falka, gdzie mógł wrócić pamięcią do lat 1947-58, kiedy grał na perkusji i puzonie w legendarnym zespole jazzowym Melomani.

Więcej o wystawie

Będzie też okazja by zdobyć monograficzne albumy poświęcone Witoldowi Sobcińskiemu wydane przez Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Jurorzy konkursu

Włókiennicza