Aktualności

Obraz wobec przemocy

W piątek, 17 stycznia, godz. 17.30, w dniu 75. rocznicy wyzwolenia Łodzi zapraszamy na pokaz filmów wideo found footage oraz oraz wideo performance.

Zobaczymy wideo found footage zrealizowane przez Józefa Robakowskiego: „6 000 000” i „Sztuka to potęga” z 1985 r. oraz wideo performance Ewy Bloom Kwiatkowskiej pt „PUNCTUM / świadomość wzrokowa”. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi Wiktor Skok – kurator i aktywista sztuki niezależnej.


Józef Robakowski – artysta, historyk sztuki, autor filmów, cykli fotograficznych, zapisów video, rysunków, instalacji, obiektów, projektów konceptualnych oraz inicjator wystawy i akcji artystycznych. Kurator i właściciel Galerii Wymiany. Urodził się 20 lutego 1939 roku w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Łodzi.

Ewa Bloom Kwiatkowska -malarka, scenografka, autorka instalacji wideo. W 1986 roku ukończyła Wydział Tkaniny i Ubioru łódzkiej PWSSP. ej dyplom został wyróżniony stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Jest także laureatką Nagrody Ministra Kultury i Sztuki I-go stopnia za osiągnięcia w scenografii teatralnej.

wstęp wolny

Wcześniejszy

100. urodziny Federico Felliniego

Następny

Spotkanie z Januszem Zaorskim